Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :- افلاطون
تاریخ:جمعه 31 فروردین 1397-06:12 ق.ظ

تئوری جبر سیستمی

حوادث سیاسی یک جامعه عموماً توسط دست های پنهان داخلی و خارجی مهندسی می شود.و قدرت این مهندسی به شرایط خاص حوادث بستگی دارد.کنشگران اجتماعی نیز به فراخور توانمندی های خود به صورت خواسته یا ناخواسته(صرفاًبه عنوان یک بازیچه)در راستای بقای وضع موجود (هدف اصلی حاکمان جامعه) تلاش می کنند.از طرفی چون راه رهایی از این وضعیت مهاجرت،تغییر اساسی یا نابودی آن می باشد که معمولاً غیر ممکن می نماید(و در حقبقت همه کنشگران جامعه گرفتار یک تسلسل باطل هستند)،لذا افراد جامعه مجبور و محکوم به تحمل چنین سیستمی خواهند بود.

پ.ن:
1- این دیدگاه حاصل چندین سال فعالیت،مطالعه و تحقیق در حوزه سیاسی بوده که شرح جزئیات و اثبات آن حداقل چندین جلسه نیاز دارد.لذا فهم درست این نظریه با بحثهای سطحی سیاسی و پیشداوری های مرسوم امکان پذیر نیست.

2- این نظریه اولین بار چند سال پیش در یکی از کلاسهای دانشگاهی کشور مطرح شد،اما چون توضیح جزئیات آن خیلی از کلیشه های حاکم بر فضای سیاسی جامعه را با چالش جدی مواجهه ساخت و امنیت مدرس آن نیز به خطر افتاد،پس از آن تدریس و تحقیق را کنار گذاشتم.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : سیاست 

افلاطون
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 11:22 ق.ظ
سلام به خوانندگان محترم هیچستان
بنا بر این بود که کامنت های شما عزیزان را بدون سانسور و بدون تایید نویسنده در این وبلاگ درج شود.متاسفانه فردی به نام داستان نویس اصولگرا که خود را مطیع محض ولایت!متخصص در چند زمینه! و سردار! می نامید بدون هیچ توضیح منطقی و استدلالی علمی شروع کرد به فحاشی،توهین و تهمت علیه ایجانب.و اگر کسانی هم به نشانه انتقاد یا اعتراض مطلبی به وبلاگش ارسال می کردند،سانسور می شد و فقط نظر دوستانش را منتشر می کرد.و جالب تر این که باز به دروغ ادعا می کرد که بنده با اسامی دیگری به وبلاگش سر زدم و کامنت گذاشتم!و بهانه ای می شد که تهمت های بدتری نثار اینجانب کند.در حالی که اینجانب هیچ کامنتی با اسم دیگری در وبلاگ آن اصولگرای متوهم نذاشته ام.بنابراین کسی که بی محابا دروغ و افتراء به دیگران می بندد و اهل تعامل منطقی و اخلاقی نیست شایستگی ادامه بحث و گفتگو را ندارد.لذا ترجیح دادم کامنت های آن شخص را که انرژی منفی به هیچستان حقیر تزریق می کرد،کلاً حذف کنم وهمه تهمتهایش را فراموش کنم.
چرا که؛ جواب ابلهان خاموشی است.
لذا برای رعایت احتیاط نظرات شما گرامیان را بعد از رویت منتشر خواهم کرد.
خدا عاقبت همه ما را ختم به خیر کن.آمین
ارسطو
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 06:52 ب.ظ
هر چی برای اون کم فهم اصولگرا پیام میذارم تایید نمیکنه :)
میگه خود افلاطونه،منتهی با اسامی مختلف
پاسخ - افلاطون : برادر ناشناس خودت رو خسته نکن.عرض کرده بودم که اصلا ارزش بحث کردن ندارد.
من هیچ پیامی با اسم دیگری در اون وبلاگ« غیر اصولی» نذاشتم اما توهم برش داشته که من دارم التماسش میکنم یا دارم بهش فحش میدم.آخه از قدیم گفتن: کافر همه را به کیش خود پندارد.
کسی که بی محابا دروغ میگه و راحت تهمت میزنه به نظر بنده بویی از انسانیت نبرده.
جواب ابلهان خاموشی است.
بزار تو حال و توهمات خودش و نوچه هاش الکی الکی خوش باشه.
زنده باد سردار! زنده باد استاد گران مایع!زنده باد مطیع محض ولابت!
محمود
یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 11:38 ب.ظ
اگر کسی میتونه با ذهن مریضش، این همه در مورد نظریه‌ای که فقط ده خطش نوشته شده حرف بزنه و به صاحب نظریه تهمت بزنه، نه مفهوم نظریه رو فهمیده نه اصلا ظرفیت فهمش رو داره!!
بهترین کار آرامش و خاموشی(جوابِ ابلهان!) هستش
پاسخ - افلاطون : حقا که
جواب ابلهان خاموشی است.
30morgh
یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 10:30 ب.ظ
ضمنا آقای داستان نویس اصولگرا، طرفداری مغرضانه شما از این نظام فاسدی که به اصطلاح مسلمون و مذهبی هست، نشانه این هست که یا چنان شما رو شست و شوی مغزی دادن که هیچ فسادی رو نمی بینید، یا دستتون با اونها توی یک کاسه هست، ولی یا واقعا خشک مذهب و نا بینا هستید. امیدوارم عقلتون رو بکار بندازید و بی خود و بی جهت به استاد محترم ما توهین نکنید
30morgh
یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 10:11 ب.ظ
جناب آقای داستان اصولگرا، این چنین گستاخانه اظهار نظر کردن، برای شما که ظاهرا فردی متدین هستید، شایسته نیست. اتفاقا امثال ما جوانها که در جامعه حضور داریم البته خیلی کمرنگ، کاملا متوجه اوضاع سیاسی کشور و جبر سیستمی که استاد محترم کاملا به جا بیان کردن، هستیم و واقعا برای افرادی که خودشون رو به ندیدن می زنن متأسفیم.یا واقعا نمی بینید اوضاع نابسامان کشور رو یا در خواب گران به سر می برید و یا آگاهانه طرفداری می کنید که باز جای بسی تأسف هست. امیدوارم حقایق جامعه بر شما هم روشن و مبرهن بشه
همایون
یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 02:08 ب.ظ
با این توضیح مختصر حق دهید که نتوانم درکی از مفهوم جبر سیستمی داشته باشم ، منتها انچه در ذهن من بعنوان نظیر متبادر شد جبر تاریخ است که تا حدودی به ان ایمان دارم ، این که تحولات سیاسی اصولا با برنامه و طراحی است حرفی است به گمان من صد در صدی بعبارت دیگر هیچ تحول سیاسی عمده ای علی الخصوص در جهان سوم بدون برنامه ریزی و طراحی دیگران صورت نمی گیرد ، منتها انچه که سیستم های فاسد و علی الخصوص تو تالیتر را نابود می کند " فساد " است ، درست مثل شوروی چنان ریشه های اقتصاد را الوده می کند که سقوط سرنوشت بدون تردید ان است . بقول فروغ نازنین بهتر است تسلیتی برای روزنامه بفرستیم .
پاسخ - افلاطون : راستش بیان همین کلیات سربسته باعث شد که برخی به اصطلاح مذهبی ها و حزب اللهی ها یی که خودشون رو مطیع محض ولایت فقیه می دونن!!همه گونه فحش و تهمت و توهین نثار بنده کرذن.
معذورم از بیان جزییات و بیان مصادیق فراوانی که احاطه امان کرذه.
العاقل بالاشاره
محمدکدخدایی
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 10:43 ب.ظ
باسلام و ادب!
مطالب جالب و جذاب بود
و مستدل . احسنت!
30morgh
جمعه 31 فروردین 1397 11:54 ق.ظ
مردم ایران نیاز به یک رهبر جسور و شجاع دارن که بتونن به فرماندهی اون قیام کنن، اما این که دنبال قیام چه خواسته ای داشته باشن مهم هست. که متأسفانه مردم آگاهی و بصیرت ندارن و در افکار و تعصبات پوسیده خودشون غرق هستن. ولی خداوند هست و تنها یاری کننده خودشه. تا مردم نخوان هیچ تغییری اتفاق نیفته.
30morgh
جمعه 31 فروردین 1397 11:50 ق.ظ
این مدل حکومت، نمی تونه زیاد تداوم داشته باشه چون بالاخره مردم اینقدر تحت فشار قرار میگیرن که مثل یه کش از جا درمیرن و منفجر میشن. دیگه این که مهاجرت غیر قانونی یکی از راه هایی هست که در نهایت کسی که در فشار زیادی قرار داره مجبور میشه از اون راه استفاده کنه. اما راه بهتر متحد شدن مردم جهت ابراز نارضایتی در چارچوب قانونی هست. ولی مردم ما فعلا در خواب غفلت بسر می برن.
علوی
جمعه 31 فروردین 1397 11:49 ق.ظ
تغییر اساسی جرات و جسارت و تحمل میخواد!
میدونم به حرف ساده‌اس، ولی بهتره شجاعت ب خرج بدیم و شروع به تغییر کنیم. حتی به قیمت از دست رفتن امنیت مون
30morgh
جمعه 31 فروردین 1397 11:45 ق.ظ
به نظر من چون آزادی بیان و اندیشه در این جامعه استبدادی وجود نداره، هر چقدر هم اساتید محترم و بزرگواری چون شما تحقیق کنند و حقایق رو افشا کنند در آخر محکوم به برکناری اجباری هستند یا توسط سیستم کنار گذاشته می شوند یا در نهایت تبعید، زندان و یا اعدام خواهند شد. این است نتیجه این مدل از حکموتی که اسمش نظام جمهوری اسلامی ایران هستش. با نهایت تأثر و تأسف
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.