Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :- افلاطون
تاریخ:جمعه 28 اردیبهشت 1397-08:21 ق.ظ

قدرت یک رهبر

قدرت یک رهبر به اندازه فهم پیروانش است.
اگر خواستید عظمت و اقتدار حقیقی رهبر یک جامعه را مخصوصاً در مناسبات داخلی برآورد کنید،
ببینید رفتار،طرز تفکر و نحوه استدلال مریدان آن رهبر چگونه است.


نتیجه تصویری برای بوسیدن جای پای رهبر
تبرک و بوسیدن جای پای رهبر! - حسینیه امام خمینی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : سیاست 
نویسنده :- افلاطون
تاریخ:یکشنبه 23 اردیبهشت 1397-08:44 ق.ظ

تقدیم به مدافعان حرم

به بهانه اظهارات سخیف فلان کارگردان زن،لجن پراکنی سریالی روزنامه های بنفش،اکران به وقت شام و «شو آف» یکی از دلقک های صدا وسیما؛
جمعیت جبهه رفته ها در طول هشت سال جنگ تحمیلی علیه کشورمان حدود دو ملیون نفر بود. اگر بخواهیم نسبت به کل جمعیت 50 ملیون نفری آن زمان کشورمان بسنجیم می شود حدود 4%.که با احتساب تقریبی خانواده پنج نفره آن ها  می شود ده ملیون نفر.یعنی فقط یک پنجم یا 20% جمعیت کشور به صورت مستقیم در رویارویی با دشمنان این مملکت(حدود 40 کشور حامی و متحد رژیم خبیث عراق)شرکت داشتند.و طی 40 سال عمر جمهوری اسلامی بار اصلی حضور و حماسه آفرینی ها در عرصه های ملی و سیاسی- اجتماعی نیز بر دوش همین اقلیت صبور و کم توقع طبقه متوسط به پائین جامعه بوده و هست.فشار اصلی همه تحریم های ناجوانمردانه و کمرشکن نیز در طول این سالها بر دوش همین اقلیت استوار بوده.اکثر کوپن داران و یارانه بگیران نیز جزء همین طبقه مسئولیت پذیر و فداکار بوده و هستند.یعنی بیشترین حضور مؤثر ملی – میهنی و کمترین ادعا.یعنی برای حفظ ناموس و کیان این مملکت،بیشترین هزینه ها از قِبَل متوسطان و محرومان جامعه پرداخت شده و می شود.از آن طرف بوده اند اکثریت بی تفاوت و بی مسئولیت خرده گیر.جماعت نق زنِ پرتوقعِ زیاده خواهِ بزدلِ عافیت طلبی که عمده دل مشغولی آنها «خور و خواب و خشم و شهوت» بوده و هست.جماعتی که حتی در همان زمان جنگ به جای افتخار به جانفشانی سربازان وطنشان،جبهه رفته ها و ایثارگران را تحقیر و تمسخر می کردند و خود مشغول تفرج و خوشگذرانی بودند.اُف بر این اکثریت بی غیرت! الآن هم همان اکثریت کذایی شعار«نه غزه نه لبنان،جانم فدای ایران» سر می دهند و اکثریت ذوق زدگان برجام نافرجام هم از همان قماش هستند.امروز و در دوران صلح و آرامش ایران زمین هم همان جماعت نق زن، رگ ناسیونالیستی و ایرانی گرایی شان متورم می شود و مشغول ستایش و کرنش نماد شرک آلود فَروَهَر هستند.جماعت بی غیرتی که به دروغ برای جسد مومیایی جعلی منسوب به یک دیکتاتور آلت دست انگلیس،واویلا سر می دهند اما برای دفن استخوان و پلاک شهدای گمنامی که جانشان را فدای دین و ناموس این مملکت کرده اند،هوچی گری و رسوا بازی در می آورند.جماعت زیاده خواه و همیشه طلبکاری که این روزها تحت عنوان موهوم سلبریتی، زندگی های لاکچری دارند.
آهای ایرانی به اصطلاح وطن پرست که آروغ روشنفکری می زنی! چرا این همه دوگانه گرایی و نفاق؟!آهای بنفش نویسی که به دروغ نگران بازگشت پیکر شهدا از دیار شام هستی!  آهای خانم کارگردانی که سابقه هواداری از مجاهدین خلق(منافقین)و کومله ای داری که فجیع تر از داعش، رزمندگان دفاع مقدس را در کردستان مُثله می کردند،در کدام سوراخ خزیده بودید زمانی که بهترین جوانان این مملکت در برابر گلوله های 1+5 پرپر می شدند؟خانم کارگردان«عقده ای»! اگر مدافعان حرم نبودند چطور می توانستی با دخترت سفرهای مکرر اروپا و آمریکا بروی و در امنیت و آسایش در مناطق مرفه پایتخت زندگی کنی؟ اصلاً توقع ندارم که امثال تو فرق دوست و دشمن یا متجاوز و مدافع را بدانی؛اما اگر شرافت داری و مردانگی،یک بار برای همیشه تکلیفت را با خودت،مردمت و سرزمینت روشن کن.چرا در هشت سال جنگ خونین علیه سرزمین آریایی ها،تو،خانواده و همفکرانت هیچ حضوری در جبهه ها نداشتی؟حالا هم محض رضای خدا دهانت را ببند و راجع به شهدای مدافع حرم بیش از این توهین نکن!
اگر دقت کنید در وصیت نامه هیچ شهیدی تقدیس و تکریم کوروش و هخامنش پیدا نمی کنید.و مجدداً امروز هم همان اقلیت بیست درصدی در مبارزه با آدمکش های وحشی داعش می جنگند تا ناموس و امنیت ایران زمین برقرار بماند آن هم به اسم «مدافعان حرم» اهل بیت رسول الله علیهم السلام،نه مدافعان پاسارگاد و تخت جمشید.جانبازی همه شهیدان دیروز و امروز به عشق اسلام، قرآن و دعوت امام خویش بوده نه چیز دیگر.آهای به اصطلاح هموطن! این را بدان که تاریخ؛ نامردی و بزدلی شما را ضبط کرده و تا ابد شرمنده و بدهکار شهدا و خانواده های ایثارگران هستید. اگر دین و غیرت ندارید،مرد باشید یا لااقل دم فروبندید؛چون شماها ثابت کرده اید که صلاحیت اظهار نظر در مورد وطن ندارید.حدود دو قرن است که واژه فریبنده «ناسیونالیسم» وارد ادبیات ایران شده.تاریخ را بدون تعصب ورق بزنید،می بینید همه آن هایی که دم از ایرانی گرایی،باستان گرایی و زردشت گرایی زده یا به عنوان قهرمان ملی گرایی مشهور شده اند،حداقل چندین برهه از زندگی خویش را به وابستگی مستقیم اجانب گذرانده اند.
و این روزها که بعد از چندین سال انتظار،پلاک و استخوانهای مطهر شهدای دفاع مقدس یا پیکر شهدای مدافع حرم تشییع می شود، ادعاهای پوچ وطن پرستانه آن اکثریت کذایی، متعفن تر از همیشه خود را نشان می دهد.ژست های مضحک ملی گرایانه ای که بیش از آن که دلیلی منطقی بر ارادت به هخامنشیان باشد،عقده گشایی ابلهانه علیه اسلام است.و چقدر این آیات الهی خوبتر از همیشه معنا پیدا می کنند:اکثرهم لا یعقلون،اکثرهم لا یشعرون،اکثرهم لا یعلمون،اکثرهم لا....
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : جامعه 
نویسنده :- افلاطون
تاریخ:دوشنبه 17 اردیبهشت 1397-10:02 ق.ظ

رییس جمهور دروغ

چند سالی بر روی وقایع سیاسی اجتماعی تاریخ معاصر ایران تحقیق و مطالعه کرده ام.به جرأت می توانم ادعا کنم؛در این دو قرن اخیر تا کنون هیچ صدر اعظم،رییس الوزرا،نخست وزیر یا رییس جمهوری را به دروغ گویی حسن روحانی ندیده ام.
خدایا به توده مردم فهمی بیش از این عطا فرما و ما را از شر «حسن کذّاب» نجات ده.آمینداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : سیاست 
نویسنده :- افلاطون
تاریخ:پنجشنبه 13 اردیبهشت 1397-07:58 ق.ظ

نگاهی به «به وقت شام»

بعد از کلی هیاهو و نقد و تعریف از آخرین فیلم حاتمی کیا،فرصتی شد تا به وقت شام را ببینم.شخصاً سعی می کنم دیدن فیلم های حاتمی کیا را از دست ندهم.چون معتقدم فیلمساز ارزشمند، خوش فکر،صاحب سبک و دارای هویت مشخصی است.حداقل فیلم های حاتمی کیا این است که حرفی برای گفتن دارد و به شعور مخاطبش احترام می گذارد.با این حال به عنوان یک مخاطب معتقدم که اوج هنر سینمایی وی و تاثیرگذاریش فیلم های از کرخه تا راین و آژانس شیشه ای بود.فیلم هایی که علاوه بر طرح دقیق موضوع و آسیب شناسی شرایط موجود، هنرمندانه عقل و احساس مخاطب را به چالش می کشاند.بعد از آژانس شیشه ای که همان زمان نقدی بر آن نوشتم،به نظر بنده آثار حاتمی کیا سیر نزولی داشته است.ارتفاع پست،به رنگ ارغوان،بادیگارد و حتی چ نتوانست بالاتر از از کرخه تا راین و آژانس شیشه ای ظاهر شوند.شاید توقع بنده زیاد باشد اما باور دارم کسی مثل حاتمی کیا خیلی بهتر از به وقت شام می توانست قضایای سوریه و ماهیت کثیف داعش را به مخاطب منتقل کند.امیدوارم بعد از این شاهد آثار درخشان و فوق العاده ای مانند از کرخه تا راین و آژانس شیشه ای از این کارگردان توانمند کشور باشیم.
به تجربه برایم ثابت شده در موضوعاتی که خیلی سروصدا و جنجال به دنبال دارد،واقعیت چیز دیگریست.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : فرهنگ 
نویسنده :- افلاطون
تاریخ:پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397-09:47 ق.ظ

جیغ بنفش

 یکی نیس بگه؛آهای همه چیزدان!روشن فکر!سلبریتی!ستاره!بازیگر! بازیکن!شازده! تو که بیشتر از یک سال با «گِرل فِرند» یا «بوی فِرند»ت دَووم نمیاری و چندین عقد و طلاق تو رزومه ت داری،چرا الکی قمپز در می کنی که تا «1400 با پرزیدنت» هستی؟!
آخه نمی گی کلی از فالوورا گول ادا و اصولت می خورن و به پرزیدنت رای میدن؟! حالا هم که به برکت تدبیر و امید قیمت دلار رکورد تاریخی زده هی جیغ بنفش سر میدی که پشیمونم و به غلط کردن افتادی.
وای بر جماعتی که الگوهاشون شماها باشین!داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : جامعه